Lotos Trefl rozpocznie sezon z opóźnieniem

Siatkówka
Lotos Trefl rozpocznie sezon z opóźnieniem
fot. Cyfrasport

Ze względu na udział trzech siatkarzy w mistrzostwach strefy NORCECA dwie pierwsze ligowe kolejki z udziałem Lotosu Trefl mogą zostać przełożone. Tymczasem pozostali gdańscy zawodnicy pod wodzą Andrei Anastasiego rozpoczęli we wtorek przygotowania do sezonu.

Na inauguracyjnych zajęciach włoski szkoleniowiec miał do dyspozycji 10 zawodników z pierwszego zespołu, trzech juniorów, Kacpra Wnuka, Macieja Ptaszyńskiego i Jana Tomczaka oraz, gościnnie, Miłosza Hebdę, Sławomira Stolca i Moustaphę M'Baye. Dwaj ostatni nie mają klubu, natomiast Hebda do swojej nowej drużyny Castellana Grotte ma dołączyć 10 sierpnia. W zajęcia uczestniczył także przyjmujący Mateusz Mika, który w maju przeszedł operację kolana.

Z powodu reprezentacyjnych obowiązków zabrakło natomiast Kanadyjczyków, rozgrywającego Tylera Sandersa i atakującego Brada Guntera, amerykańskiego środkowego Daniela McDonnella oraz przyjmującego Artura Szalpuka.

Szalpuk przygotowuje się do mistrzostw Europy, które odbędą się na przełomie sierpnia i września, natomiast tercet obcokrajowców weźmie udział w mistrzostwach strefy NORCECA, czyli mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Ten turniej zakończy się dopiero 1 października i niewykluczone, że ze względu na absencję tych zawodników, dwie pierwsze kolejki z udziałem gdańskiej drużyny zostaną przełożone.

Na inaugurację Lotos Trefl, który w poprzednim sezonie zajął siódme miejsce, ma zmierzyć się 30 września na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów, a 4 października podjąć ONICO Warszawa.

- Nie mamy pełnego składu, ale nie przejmujemy się tym. Przeciwnie, cieszy nas, że aż czterech siatkarzy ma szansę występu w mistrzostwach kontynentów. Posiadanie większej liczby graczy z międzynarodowym doświadczeniem z pewnością pozytywnie wpłynie na zespół, w którym jest już trzech mistrzów świata - dwóch seniorów i jeden juniorów. Jesteśmy zupełnie nową drużyną, ale na najbliższe miesiące patrzę z optymizmem, bo w tym składzie możemy znaczne podnieść swój poziom i grać lepiej z każdym meczem - stwierdził Anastasi.

Na początku zawodnicy Lotosu Trefl będą trenowali na przemian w hali i na siłowni. Pierwsze sparingi zaplanowano 22 i 23 sierpnia - gdańszczanie zagrają w Rypinie z Indykpolem AZS Olsztyn, a 31 sierpnia i 1 września te zespoły zmierzą się ponownie, najprawdopodobniej w Lęborku.

7 i 8 września żółto-czarni, razem z Indykpolem, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Łuczniczką Bydgoszcz, wezmą udział w Elblągu w Turnieju Czterech Trenerów, a tydzień później wystąpią w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. 22 września, na zakończenie przygotowań, zaplanowano sparing z Łuczniczką.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze