Memoriał Skolimowskiej: Kolejne gwiazdy potwierdziły obecność na mityngu

Inne
Memoriał Skolimowskiej: Kolejne gwiazdy potwierdziły obecność na mityngu
fot. PAP

Kolejne dwie gwiazdy światowego formatu - tyczkarz Renaud Lavillenie i dyskobol Robert Harting potwierdziły udział w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie. Mityng odbędzie się 15 sierpnia, tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Londynie, na PGE Narodowym.

Organizatorzy wcześniej zaanonsowali przyjazd dwukrotnego mistrza świata w pchnięciu kulą Niemca Davida Storla i niepokonanej w tym sezonie skoczkini wzwyż Rosjanki Marii Lasickiene. Teraz do zagranicznych gwiazd zawodów dołączyli Lavillenie i Harting.

Zwłaszcza drugi z nich jest doskonale znany polskim kibicom. Robert Harting to mistrz olimpijski z Londynu, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny Europy. Jego pojedynki z dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim Piotrem Małachowskim zawsze są bardzo emocjonujące.

To właśnie on pozbawił Polaka złotego medalu MŚ 2009, kiedy w ostatniej próbie przerzucił Małachowskiego o 28 cm.

Z kolei Lavillenie to mistrz (2012) i wicemistrz olimpijski (2016) oraz trzykrotny mistrz Europy. Do niego należy także halowy rekord świata (6,16), który w 2014 roku odebrał w Doniecku Siergiejowi Bubce. W Warszawie zmierzy się m.in. z czwartym zawodnikiem ostatnich igrzysk Piotrkiem Liskiem.

Oprócz zagranicznych gwiazd udział potwierdzili także polscy lekkoatleci: m.in. mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk i dwukrotny mistrz świata w tej konkurencji Paweł Fajdek.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowany w Warszawie cykliczny mityng lekkoatletyczny, który jest poświęcony zmarłej w 2009 roku złotej medalistce olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem. Od 2014 roku impreza gości na PGE Narodowym. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie