Pierwszy gol Polaka w AC Milan!

Piłka nożna
Pierwszy gol Polaka w AC Milan!
fot. AC Milan

Przemysław Bargiel ma za sobą udany początek w Milanie. Wychowanek Ruchu Chorzów strzelił jednego z goli w wygranym 10:0 sparingu mediolańskiej Primavery z juniorami US Dro. Kolejny sprawdzian czeka Polaka w czwartek, kiedy jego zespół zmierzy się z Albinoleffe.

Bargiel trafił do Milanu 12 lipca za 350 tysięcy euro, a 27 lipca rozpoczął treningi z młodzieżową drużyną pod wodzą Gennaro Gattuso. W miniony weekend Primavera rozegrała dwa mecze towarzyskie. W pierwszym z Olginatese (1:0) 17-letni pomocnik jeszcze nie wystąpił, ale na drugi z US Dro wyszedł już w pierwszym składzie.

Podopieczni Gattuso nie dali rywalom najmniejszych szans. Rozgromili ich 10:0, a Bargiel miał okazję zanotować swoje premierowe trafienie. Jak widać, młody Ślązak nie ma problemów z aklimatyzacją. I nie brakuje mu także umiejętności, wszak nie bez kozery Milan walczył o niego z Interem przez ponad rok.

Przed transferem do Mediolanu 17-latek występował w Ruchu, dla którego zdążył rozegrać pięć spotkań w Ekstraklasie i tym samym zyskać tytuł pierwszego zawodnika urodzonego w roku 2000, który w niej wystąpił. Młody pomocnik jest również trzecim Polakiem w historii rossonerich. Wcześniej czerwono-czarne barwy reprezentowali także Michał Miśkiewicz i Bartosz Salamon, jednak żaden z nich nie zadebiutował w barwach pierwszego zespołu.

Czy Bargielowi się uda?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze