Olimpijczyk z Rio Jabłoński wraca na ring

Sporty walki
Olimpijczyk z Rio Jabłoński wraca na ring
fot. PAP

Po rocznej przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi wraca na ring olimpijczyk z Rio Tomasz Jabłoński. W pierwszej walce w turnieju bokserskiego w Mińsku spotka się z Białorusinem Artemem Awiłowem. Jabłoński wystąpi w nietypowej dla siebie kategorii 81 kg.

W 2015 roku Jabłoński (SAKO Gdańsk) zdobył srebrny medal mistrzostw Europy, a następnie za sprawą udanych potyczek w Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing zapewnił sobie start na igrzyskach; w Rio przegrał inauguracyjny pojedynek.

 

Od roku pauzował, a dopiero niedawno wznowił treningi, ma za sobą też pierwsze sesje sparingowe w Gdańsku. Do zmian doszło także w życiu prywatnym sportowca, w lipcu urodził mu się syn Oskar.

 

Oprócz Jabłońskiego w białoruskiej stolicy rywalizować będą Jakub Słomiński (49 kg), Radomir Obruśniak (60 kg) i Jan Sosnowski (91 kg).

 

Od zwycięstwa turniej kobiet rozpoczęła Karolina Koszewska (75 kg). Zawodniczka dawniej znana pod nazwiskiem Łukasik to była mistrzyni i wicemistrzyni kontynentu w boksie amatorskim i mistrzyni świata w profesjonalnym pięściarstwie. W Mińsku wystartuje również Sandra Kruk (57 kg).

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze