SuNny oficjalnie w mousesports. PENTA Sports bez gracza

E-sport
SuNny oficjalnie w mousesports. PENTA Sports bez gracza
fot. HLTV.org

Świetny występ Miikka ‘suNny’ego’ Kemppi na krakowskim PGL Majorze zaprocentował. Fin został zwerbowany w szeregi mousesports. Na transferze ucierpiało jednak PENTA Sports Pawła ‘innocenta’ Mocka.

SuNny w trykot PENTA Sports wskoczył w styczniu bieżącego roku. Po ogromnych zawirowaniach kadrowych i zatrudnieniu także m.in. Polaka – innocenta, zespół w końcu zaczął odnosić sukcesy. Zwyciężył nie tylko podczas światowych finałów 24. sezonu ESEA, ale przede wszystkim przeszedł triumfalnie przez cały etap kwalifikacyjny na Majora. I choć w Krakowie międzynarodowa formacja ostatecznie odpadła już w fazie grupowej, Kemppi zwrócił na siebie uwagę światowych hegemonów. W mousesports zastąpi Christiana ‘loWela’ Garcia Antoran, którego odejście potwierdzono kilka dni temu.

 

- Mieliśmy na niego oko już od pewnego czasu, ale to, jakiego kalibru umiejętnościami dysponuje w pełni dostrzegliśmy dopiero na Majorze. Po pierwszej rozmowie z suNnym jestem przede wszystkim pod wrażeniem jego głodu sukcesu i pasji do gry. To coś, czego moim zdaniem brakuje w mouz – powiedział Stefan Wendt, CGO mousesports.

 

Swoje ambicje Fin unaocznił nawet w krótkim oświadczeniu: - Chcę z tym zespołem grać o trofea i zrobię, aby osiągnąć swój cel. Możemy zrobić to tylko ciężką pracą i poświęceniem na nią masy czasu, ale z grupą takich graczy i wspierającą nas organizacją, jestem pewien, że ten zespół może razem zajść bardzo daleko.

 

Skład mousesports:

 

Chris "chrisJ" de Jong

Tomáš "oskar" Šťastný

Robin "ropz" Kool

Denis "denis" Howell

Miikka "suNny" Kemppi

 

Debiut suNnego w nowych barwach już pod koniec miesiąca podczas DreamHack Masters Malmö. Nie wiemy natomiast, kto zastąpi go w PENTA Sports. O tym, powinniśmy zostać poinformowani na przestrzeni kolejnych tygodni.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze