Sensacja! Bolt nie został mistrzem świata!

Sensacyjne rozstrzygnięcia w finale biegu na 100m mężczyzn podczas lekkoaletycznych mistrzostw świata. Usain Bolt zajął dopiero trzecie miejsce. To ostatni start w karierze jamajskiego sprintera.

Usain Bolt przystępował do ostatniego indywidualnego startu w karierze bez problemu przechodząc najpierw eliminacje, a później półfinał. Do decydującej batalii awansował z drugim czasem 9,98. W półfinałowej serii minimalnie szybszy od Jamajczyka był Amerykanin Christian Coleman - 9,97. Podczas wielkiego finału był murowanym faworytem do zwycięstwa, a jego triumfu domagali się fani zebrani na stadionie olimpijskim w Londynie. Pożegnalny występ jamajskiego sprintera był największym wydarzeniem drugiego dnia mistrzostw.

Bolt przystępował do tego wyścigu jako 11-krotny mistrz świata oraz 8-krotny mistrz olimpijski. Przed dwoma laty w Pekinie Jamajczyk zwyciężył w biegu na 100 i 200m oraz w sztafecie 4x100m. Złoty medal w stolicy Chin zapewnił Boltowi rezultat 9,79.

Pierwsze miejsce zajął Amerykanin, Justlin Gatlin, który wpadł na metę z czasem 9,92. Drugi był jego rodak Christain Coleman - 9,94. Na najniższym stopniu podium stanął Bolt, który uzyskał 9,95.

Bolt pożegnał się zatem z bieżnią z brązowym medalem mistrzostw świata. Wieszając buty na kołku może poszczycić się dwoma rekordami świata – na 100 i 200m.