Mikel Landa wygrał kolarski wyścig Dookoła Burgos

Inne
Mikel Landa wygrał kolarski wyścig Dookoła Burgos
fot. PAP

Hiszpan Mikel Landa z grupy Sky wygrał w sobotę kolarski wyścig Dookoła Burgos. Drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli jego rodacy Enrix Mas - 40 s straty i David de la Cruz - 46 (obaj Quick-Step).

Ostatni etap z górską metą w Lagunas de Neila należał do Kolumbijczyka Miguela Angela Lopeza (Astana).

27-letni Landa, który przed tygodniem pomógł koledze z ekipy Sky Michałowi Kwiatkowskiemu wygrać jednodniowy wyścig Clasica San Sebastian, a jeszcze wcześniej przyczynił się, wraz z Polakiem, do zwycięstwa Brytyjczyka Chrisa Froome'a w Tour de France, sam zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej "Wielkiej Pętli" z sekundową stratą do miejsca na podium, tym razem zapracował na własny sukces.

Zwyciężył nie tylko w klasyfikacji generalnej, ale także górskiej i punktowej. Wygrał dwa z pięciu etapów. Koszulkę lidera założył już pierwszego dnia i nie oddał jej do końca wyścigu.

To jeden z jego największych triumfów obok ubiegłorocznego Giro del Trentino, klasyfikacji górskiej Giro d'Italia (2017) oraz etapowych zwycięstw w Giro (trzy w latach 2015 i 2017) i Vuelta a Espana (2015).

W przeszłości wyścig Dookoła Burgos wygrywali m.in. Alberto Contador, Nairo Quintana (dwukrotnie), Samuel Sanchez czy Alejandro Valverde.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze