Turniej koszykarzy w Kłajpedzie: Polska pokonała Łotwę 80:76

Reprezentacja Polski koszykarzy pokonała Łotwę 80:76 (18:14, 22:17, 19:13, 21:32) w meczu o trzecie miejsce międzynarodowego turnieju w Kłajpedzie. Było to czwarte towarzyskie spotkanie zespołu trenera Mike'a Taylora przed mistrzostwami Europy (31 sierpnia - 17 września).

W piątek Polska przegrała minimalnie z Litwą (58:59), która zagra w wieczornym finale z Gruzją o pierwsze miejsce.

Biało-czerwoni dominowali na parkiecie przez trzy kwarty i w 29. minucie prowadzili nawet 59:42.

W czwartej kwarcie w szeregi biało-czerwonych wkradło się jednak zbyt duże rozprężenie. Rywale trafiali z dystansu, co pozwoliło im zniwelować straty. Jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem Polska wygrywała 76:64, ale na 14 sekund przed końcem Łotysze przegrywali tylko 76:78. Rzuty wolne wykorzystał jednak pewnie Łukasz Koszarek, a rzut znanego z polskich parkietów Janisa Blumsa zza linii 6,75 m był niecelny.

Biało-czerwoni trafili 10 z 22 rzutów (45 procent) zza łuku, ale mieli słabszy procent rzutów za dwa punkty (44). W meczowym składzie ponownie zabrakło miejsca dla urodzonego w Chicago Andy'ego Mazurczaka oraz Filipa Matczaka. W kadrze brakuje nadal przechodzących rehabilitacje zawodników podkoszowych Macieja Lampego i Przemysława Karnowskiego.

Łotwa będzie także kolejnym sparingpartnerem biało-czerwonych przed Eurobasketem. Spotkanie odbędzie się w Rydze 11 sierpnia.

W dwóch pierwszych towarzyskich meczach zespół trenera Mike'a Taylora pokonał w Wałbrzychu Czechy 85:72 i 101:68.