Zwycięstwo PSG, Neymar nie zagrał

Piłkarze Paris Saint-Germain, jeszcze bez sprowadzonego za 222 miliony euro Brazylijczyka Neymara, pokonali u siebie Amiens 2:0 w inauguracyjnej kolejce francuskiej ekstraklasy.

W sobotnie popołudnie gole dla PSG, bez Grzegorza Krychowiaka w kadrze meczowej, strzelili Urugwajczyk Edinson Cavani tuż przed przerwą oraz Argentyńczyk Javier Pastore w 80. minucie. Przy pierwszym z goli asystę zaliczył sprowadzony latem doświadczony brazylijski obrońca Dani Alves, były gracz m.in. Barcelony i Juventusu Turyn.

Największą gwiazdą tego dnia na Parc des Princes był jednak piłkarz, który nie zagrał, czyli Neymar. Godzinę przed meczem rozpoczęła się jego oficjalna prezentacja. Sprowadzony z Barcelony Brazylijczyk, bohater najwyższego transferu w historii futbolu, musi poczekać na debiut w zespole wicemistrza Francji, gdyż nie został jeszcze oficjalnie uprawniony do gry.

Już w piątek odbyła się natomiast konferencja prasowa w Paryżu, podczas której zawodnik zapewnił, że pieniądze nie były decydującym czynnikiem i główną motywacją przy transferze z Barcelony do PSG. Neymar ma zarabiać, według różnych źródeł, 30 milionów euro rocznie netto (niektóre źródła podawały nawet 45 mln).

Rozgrywki ligi francuskiej rozpoczęły się w piątek - Monaco wygrało z Toulouse 3:2, a zwycięską bramkę zdobył Kamil Glik w 70. minucie. Wygrana obrońcom tytułu nie przyszła łatwo. Dwukrotnie bowiem prowadzenie obejmowali goście.