Lekkoatletyczne MŚ: Rose Chelimo zwyciężczynią maratonu, Trzaskalska 23.

Kenijska lekkoatletka reprezentująca Bahrajn Rose Chelimo została w Londynie mistrzynią świata w maratonie. Dystans 42 km 195 m pokonała w 2:27.11. Na 23. miejscu bieg, do którego wystartowało 91 zawodniczek, ukończyła Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin) - 2:35.03.

Oprócz niej na trasę wyruszyła jeszcze jedna Polka - Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek), która sklasyfikowana została na 36. miejscu (2:39.39).

Za triumfatorką metę na Tower Bridge minęły w tym samym czasie - 2:27.18 Kenijka Edna Ngeringwony Kiplagat i Amerykanka Amy Cragg.

28-letnia Chelimo to ósma zawodniczka tej konkurencji w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro (2016). W tym roku wraz z drużyną wywalczyła brązowy medal MŚ w biegach przełajowych.

Broniąca tytułu zdobytego w Pekinie dwa lata temu Etiopka Mare Dibaba uplasowała się na ósmej pozycji - 2:28.49.

Przed kobietami na tej samej trasie o medale walczyli mężczyźni. Zwyciężył Kenijczyk Geoffrey Kipkorir Kirui wynikiem 2:08.27.