Polskie koszykarki wygrały w meczu towarzyskim z Finlandią

Reprezentacja Polski koszykarek pokonała po raz drugi Finlandię w Hyvinkaeae, tym razem 72:65 (8:19, 20:14, 21:22, 23:10) w towarzyskim meczu wyjazdowym, który był ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed występem na Uniwersjadzie w Tajpej.

O wygranej Polek zadecydowała ostatnia kwarta, w której podopieczne trenera Teodora Mołłowa były zdecydowanie lepsze od rywalek (23:10). W sobotę Polska wygrała z Finlandią 69:54.

Pierwsza część niedzielnego meczu należała do Finek, które po 10 minutach prowadziły 19:8, a w połowie 33:28.

Problemy ponownie sprawiała młodym Polkom jedynie doświadczona środkowa, 39-letnia Taru Tuukkanen, która uzyskała nie tylko double-double - 18 pkt i 11 zbiórek, ale miała także pięć asyst, pięć przechwytów i tyleż strat.

Biało-czerwone wygrały walkę pod tablicami 42:40, w czym największy udział miała podkoszowa Magda Szajtauer (11 zbiórek), popełniły też mniej strat od rywalek (18:22) i miały więcej asyst (19:17).

Polki po powrocie z Finlandii otrzymają kilka dni wolnego i tuż przed wylotem na Tajwan spotkają się na dwudniowym zgrupowaniu konsultacyjnym w Pruszkowie (12-13 sierpnia).

Koszykarki przygotowują się letnimi meczami do listopadowych eliminacji ME 2019.

We wcześniejszych, czerwcowych sparingach biało-czerwone przegrały ze Słowenkami (50:77) i Turczynkami (54:71) podczas turnieju w Słowenii oraz Hiszpankami (69:47) i Chinkami (78:70) w San Fernandez. Nie udało im się pokonać koszykarek z Chin także podczas tournee w "Państwie Środka" (porażki 46:66, 57:77, 64:65).