Rewolucja w Premier League. Symulanci będą surowo karani

Piłka nożna
Rewolucja w Premier League. Symulanci będą surowo karani
fot. PAP

Już od tego sezonu życie piłkarzy lubiących symulować faule znacznie się skomplikuje. Wszystko za sprawą daleko idących zmian, które mają zamiar wprowadzić władze Premier League. Od teraz zawodnicy będą musieli uważać na to, w jaki sposób reagują na różne sytuacje boiskowe.

To odważne posunięcie ze strony władz ligi. Piłkarz symulujący przewinienie będzie mógł zostać zawieszony na dwa mecze, nawet jeżeli sędzia nie odnotuje tego w trakcie meczu. Aby wyłapać potencjalnch symulantów powołana została nawet specjalna komisja złożona z trzech osób pełniących zupełnie odmienne funkcje w piłkarskim świecie (były piłkarz, były trener i były sędzia). Każdy z nich będzie samodzielnie analizował daną sytuację, a następnie wszyscy razem podejmą jednogłośną decyzję.

Komisja skupi się przede wszystkim na dwóch rodzajach symulowania. Po pierwsze gdy piłkarz symuluje w polu karnym, a jego drużynie przyznany zostanie rzut karny, a także gdy zawodnik udaje, że został w jakiś sposób sfaulowany, za co niesłuszną kartkę otrzymuje jego rywal.

Takie działanie może zdecydowanie wpłynąć na zachowanie poszczególnych piłkarzy, którzy zastanowią się podwójnie, zanim wykonają jakiś niepotrzebny ruch.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze