Lekkoatletyczne MŚ: Świetny występ Kszczota, dramat Lewandowskiego!

Inne
Lekkoatletyczne MŚ: Świetny występ Kszczota, dramat Lewandowskiego!
fot. PAP

Adam Kszczot wystąpi w finale biegu na 800 m podczas mistrzostw świata odbywających się w Londynie. Wicemistrz globu wygrał swój wyścig półfinałowy. Marcin Lewandowski w swojej serii był trzeci i nie awansował do decydującej batalii.

Trzech polskich zawodników zakwalifikowało się do półfinału biegu na 800 metrów na mistrzostwach świata. O awans do decydującej batalii ubiegali się Adam Kszczot, Marcin Lewandowski i Michał Rozmys.

 

Kszczot broni w Londynie srebrnego medalu, który wywalczył przed dwoma laty w Pekinie. Jego koledzy z reprezentacji powalczą również na dystansie 1500 m. W eliminacjach najszybszy był Holender Thijmen Kupers, który wbiegł na metę z czasem 1.45,53.

 

Kszczot rywalizował w pierwszej serii półfinałowej, a jego najgroźniejszym rywalem do zwycięstwa był Nijel Amos, który legitymuje się rekordem życiowym 1:41,73. "Lewy" został przydzielony do drugiej serii i również miał godnego siebie rywala. Mowa o Emmanuelu Kipkurui Korirze, który w tym roku pobiegł już 1:43,10. Michał Rozmys natomiast startował z pierwszego toru w ostatnim biegu półfinałowym, a przed sobą miał dwie światowego formatu gwiazdy na dystansie dwóch okrążeń, czyli Mohammeda Amana i Kipyegon Bett.

 

Znakomicie taktycznie swój bieg rozegrał Adam Kszczot, który wygrał swoją serię półfinałową i z czasem 1:46,24. Drugi był Nijel Amos - 1:46,29.

 

Na trzecim miejscu drugi wyścig półfinałowy ukończył Marcin Lewandowski, który uzyskał 1:45,93. Zwyciężył Brandon McBride - 1:45,53, drugi był Kyle Langford - 1:45,81.

 

Michał Rozmys swój bieg zakończył na 5. miejscu (1:46,10).

 

Do finału kwalifikowało się po dwóch najlepszych zawodników z każdej serii oraz dwóch z najlepszymi czasami. A te uzyskali zawodnicy w trzeciej rundzie - Kenijczyk Kipyegon Bett - 1.45,02 i Etiopczyk Mohammed Aman - 1.45,40.

 

Finał we wtorek o godz. 22.35 czasu polskiego.

 

Skład finału biegu na 800 m mężczyzn:

 

 

KB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie