Nowa umowa Kwiatkowskiego będzie obowiązywała przez kolejne trzy lata. - Jestem naprawdę szczęśliwy, że otrzymałem szansę, by przedłużyć kontrakt. Czułem ogromne wsparcie przez ostatnie dwa sezony. Zarówno w ubiegłym roku, który był dla mnie trudny, jak również w trwającym sezonie, który jest wspaniały. Jestem tutaj od półtora roku, ale czuję się, jakbym był znacznie dłużej. To jest to, czego potrzebuję. Chcę czuć wsparcie tak, jakbym był częścią rodziny. W innym wypadku byłoby ciężko - powiedział.

 

W tym roku Kwiatkowski imponuje formą. Wygrał trzy wyścigi - Strade Bianche, Mediolan - San Remo i Clasica San Sebastian. Pokazał się także ze znakomitej strony podczas Tour de France, gdzie był jednym z najważniejszych pomocników Chrisa Froome'a.

 

Polak ma nadzieję, że pewnego dnia sam będzie liderem Team Sky podczas jednego z Wielkich Tourów. - Niektórzy chcieliby mówić mi w jakim kierunku powinienem się rozwijać. Wierzę jednak, że trzeba być cierpliwym i działać krok po kroku. Jeśli dalej będę pracował nad jazdą w górach i czasówkach, jeśli będę spisywał się dobrze na tygodniowych wyścigach w rodzaju Paryż - Nicea, jeśli będą przesłanki, że mógłbym powalczyć na Wielkim Tourze, to tak, skorzystam z takiej szansy. Myślę, że jestem w najlepszym możliwym miejscu, by tego dokonać - stwierdził.

 

Kwiatkowski jest kolarzem Team Sky od 2016 roku. Wcześniej zakładał koszulkę Pacific Toruń, Caja Rural, Team RadioShack i Omega Pharma - Quick Step.