Lekkoatletyczne MŚ: Makwala dopuszczony do biegu na 200 m

Inne
Lekkoatletyczne MŚ: Makwala dopuszczony do biegu na 200 m
fot.PAP/EPA

Reprezentant Botswany Isaac Makwala, który z powodu wirusa żołądkowego nie został dopuszczony do startu w finale biegu na 400 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie, będzie mógł wystąpić w konkurencji 200 m - poinformowano w środę.

Z oświadczenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wynika, że okres kwarantanny Makwali zakończył się w środowe popołudnie. Zawodnik, który przeszedł już niezbędne badania, będzie mógł wystąpić w wieczornej serii półfinałowej na 200 m, o ile wcześniej uzyska w eliminacjach czas 20,53 lub lepszy. Kwalifikacje już się odbyły, więc reprezentant Botswany pobiegnie samotnie.

 

Jak dodano, Makwala wystąpi na torze siódmym, czyli tym, na którym pierwotnie miał biec w eliminacjach. Dzień wcześniej reprezentant Botswany nie został dopuszczony do finału biegu na dystansie dwa razy dłuższym. 30-letni lekkoatleta był jednym z faworytów tej konkurencji, ale miał wirusa żołądkowego i nie wpuszczono go na stadion.

 

Zgodnie z tłumaczeniem IAAF, Makwala miał identyczne objawy jak wielu innych uczestników, którzy zmagali się z kłopotami żołądkowymi.

Reprezentant Botswany był głównym rywalem Wayde'a van Niekerka w walce o złoty medal w Londynie. Reprezentant ostatecznie triumfował w tej konkurencji czasem 43,98.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze