Zeus i seized ponownie w Natus Vincere? Znamy prawdopodobny powód

E-sport
Zeus i seized ponownie w Natus Vincere? Znamy prawdopodobny powód
fot. hltv.org

Trwa medialna burza wokół tematu Natus Vincere. Zawodnicy drużyny, a także konkurencyjne zespoły zalewają media wpisami sugerującymi, że Danylo ‘Zeus’ Teslenko odejdzie z Gambit Esports i wróci na stare śmieci.

Zeus stworzył Natus Vincere, jeszcze w czasach Counter-Strike’a 1.6 stanowiąc o świetności legendarnej formacji. Nagle jednak, w 2016 roku, po wielu latach lojalności w okrasach sukcesów i porażek, został niespodziewanie odsunięty od składu, by Na’Vi mogło zatrudnić młodego Oleksandra ‘s1mple’a’ Kostylieva. Wtedy właśnie Ukrainiec dołączył do Gambit Esports. I zrobił coś nieprawdopodobnego.

 

Niestabilną ekipę, która miała problemy z osiągnięciem zadowalających wyników, poprowadził do zwycięstwa na najbardziej prestiżowym turnieju w sezonie – PGL Majorze w Krakowie. Osiągnął coś, czego nie był w stanie zrobić nawet ze swoim „matczynym” zespołem. I nagle, będąc na fali, ze świetnie malującą się przyszłością w Gambit, miałby porzucić znakomicie radzącą sobie ekipę na rzecz poturbowanego i źle traktującego go w przeszłości Na’Vi?

 

Najprawdopodobniej tak. Według doniesień portalu Flickshot to właśnie Zeus zastąpi Ladislava ‘GuardiaNa’ Kovácsa, który odszedł do FaZe Clan. Początkowo Na’Vi miało zatrudnić Kirilla ‘ANGE1a’ Karasiowa. Jak się jednak okazało, HellRaisers zażądało zbyt wygórowanej sumy za wykupienie jego kontraktu. Więcej światła na sprawę rzuca także Arseniy ‘ceh9’ Trynozhenko, były gracz Na’Vi, a aktualnie trener w organizacji założonej przez Zeusa – pro100. Według niego Gambit Esports oskarżyło Telesenkę o chęć zmiany klubu tuż przed Majorem mimo obowiązującej umowy. Ponadto, kazachsko-rosyjska część kadry żyje w konflikcie z zaprzyjaźnionym z Zeusem trenerem – Mykhailem ‘kanem’ Blaginem.  Jeśli Danylo miałby powrócić do Na’Vi, to być może właśnie z  kanem w miejsce Andrey’a ‘Andieo’ Prokhorova.

 

Co więcej, w drużynie ponownie miałby pojawić się Denis ‘seized’ Kostin, który opuścił Na’Vi razem z GuardiaNem.  Powód? Brak ofert pracy od innych drużynach.

 

Prawdopodobny skład Natus Vincere:

Denis ‘seized’ Kostin

Ioann ‘Edward’ Sukhariev

Egor ‘flamie’ Vasilyev

Oleksandr ‘s1mple’ Kostyliev

Danylo ‘Zeus’ Teslenko

 

Aktualnie brakuje oficjalnych potwierdzeń powyższych informacji. Zarówno Na’Vi, jak i Gambit bawią się jednak z fanami w ciuciubabkę. S1mple publikuje wpis składający się z pierwszych liter pięciu zawodników – w tym Zeusa i seizeda. Gambit wstawia zdjęcie z pięcioma flagami – czterema Kazachskimi i jedną Rosyjską. Oznaczałoby to, że zespół ze wschodu znalazł już za Zeusa zastępstwo. Jedno jest pewne - kluby wiedzą, jak zapewnić swoim fanom solidną dawkę emocji nawet w sierpniowym sezonie ogórkowym.

Szymon Groenke, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze