Europejska Liga Beach Soccera: Polacy rozbici przez Białorusinów!

Reprezentacja Polski w Beach Soccerze przegrała 0:6 z Białorusią w swoim pierwszym meczu podczas turnieju w Siofok. Od samego początku piłkarze Marcina Stanisławskiego nie potrafili przeciwstawić się dużo lepiej przygotowanym rywalom. Przed Biało-Czerwonymi jeszcze dwa spotkania na Węgrzech.

Bliska awansu do finałów Europejskiej Ligi Beach Soccera reprezentacja Polski swój pierwszy mecz w Siofok zaczęła spokojnie. Białorusini grali nieco odważniej, stwarzając kilka niezłych sytuacji. W naszej drużynie, w pierwszej odsłonie wyróżniał się Paweł Friszkemut, który przewrotkami próbował zaskoczyć bramkarza rywali. Na minutę przed przerwą z rzutu karnego wynik otworzył Igor Bryszczel.

W drugiej tercji po fatalnym błędzie Witolda Ziobera Biało-Czerwoni stracili kolejną bramkę. Polacy szukali swoich szans i przejęli inicjatywę w meczu. Kilka szans nie zamieniło się jednak na trafienie, a co więcej nasi wschodni sąsiedzi powiększyli prowadzenie. Słaba postawa w defensywie spowodowała, że nasi golkiperzy jeszcze trzykrotnie musieli wyciągać piłkę z siatki. Niestety Polska przegrała w swoim pierwszym meczu na Węgrzech i w słabym stylu rozpoczęła turniej. Przed podopiecznymi Marcina Stanisławskiego jeszcze dwa spotkania nad Balatonem. W sobotę zagrają z Portugalią, a w niedzielę z Azerbejdżanem.

Białoruś – Polska 6:0