8 asów serwisowych! Zabójcza precyzja Lemańskiego (WIDEO)

Siatkówka

Polska pokonała Kanadę 3:0 w swym drugim meczu na XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, a jednym z głównych aktorów tego widowiska był Bartłomiej Lemański. Środkowy popisał się ośmioma asami serwisowymi! Zobacz wideo.

21-letni środkowy Asseco Resovii w reprezentacji Polski zadebiutował w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Memoriał Wagnera rozpoczął co prawda w kwadracie dla rezerwowych, ale już w trakcie meczu z Francją zastąpił Łukasza Wiśniewskiego. Zaprezentował się na tyle dobrze, że kolejną konfrontację na turnieju w Krakowie – mecz z Kanadyjczykami – rozpoczął już w wyjściowym składzie.

 

Jak się okazało, był to bardzo dobry ruch selekcjonera Ferdinando De Giorgiego. Lemański zdobył 16 punktów, najwięcej obok Dawida Konarskiego w polskiej ekipie. Mocną bronią polskiego wieżowca (217 cm wzrostu) była zagrywka, popisał się w tym starciu aż ośmioma asami serwisowymi! Na efekty serwisowych treningów w Spale nie trzeba było długo czekać, już na początku premierowej odsłony dwukrotnie zaskoczył rywali zagrywkami.

 

Osiem asów Bartłomieja Lemańskiego w załączonym materiale wideo.

RM, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze