Dookoła Beneluksu: Wellens wygrał 6. etap, Dumoulin liderem

Belg Tim Wellens z grupy Lotto-Soudal wygrał szósty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Beneluksu. Drugi na mecie w belgijskim Houffalize był jego towarzysz ucieczki Holender Tom Dumoulin (Sunweb), który został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) na długim, pagórkowatym etapie - rozgrywanym przy niekorzystnej pogodzie - zajął 75. miejsce. Stracił prawie 15 minut do zwycięzcy. Polak, który na początku imprezy był nawet wiceliderem, spadł w klasyfikacji generalnej z 17. na 49. pozycję.

Nowym liderem został Dumoulin. Holender wyprzedza o cztery sekundy Wellensa i o 46 s mistrza olimpijskiego 2016 Belga Grega Van Avermaeta (BMC Racing).

Wyścig w Holandii i Belgii, zaliczany do cyklu UCI World Tour, oficjalnie rozgrywany jest pod szyldem BinckBank Tour, a wcześniej znany był pod nazwą Eneco Tour. Impreza potrwa do niedzieli.