Memoriał Wagnera: Polska - Rosja. Transmisja w Polsacie Sport

Trzecim, a zarazem ostatnim meczem reprezentacji Polski podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będzie starcie z Rosją. Po porażce z Francją i zwycięstwie z Kanadą, wygrana na zakończenie turnieju byłaby dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Transmisja meczu Polska – Rosja w Polsacie Sport.

Po starciu z Francuzami mieliśmy pewne wątpliwości, co do formy naszej reprezentacji, jednak w kolejnym spotkaniu, z Kanadą Biało-Czerwoni zaprezentowali już lepszą grę i wygrali 3:0. Wynik nie oddaje zapewne do końca trudów tego meczu, przypomnijmy, że pierwszy set zakończył się wynikiem 36:34. Ostatnia partia również toczyła się na przewagi.

Przed nami mecz z odwiecznym rywalem. W ostatnich czterech pojedynkach z Rosjanami zawsze przegrywaliśmy i przydałoby się, aby tę złą passę w końcu przerwać. Ponadto zakończenie memoriału zwycięstwem nad ”Sborną” zapewne podbudowałoby naszych zawodników przed rozpoczynjącymi się 24 sierpnia mistrzostwami Europy. Nasi wschodni sąsiedzi również na nich wystąpią.

Rosjanie podobnie jak podopieczni Ferdinando de Giorgiego przegrali z Francją 2:3 oraz pokonali Kanadę. Zakładając, że ”Trójkolorowi” pokonają siatkarzy z Ameryki Północnej, można twierdzić, iż sobotni polsko-rosyjski pojedynek będzie starciem o drugie miejsce w turnieju.

Transmisja meczu Polska – Rosja od godziny 17.30 w Polsacie Sport.