El. LM: Zwycięstwo Liverpoolu, klub Rzeźniczaka bliżej fazy grupowej

We wtorek odbyły się pierwsze mecze IV rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Cenne wyjazdowe zwycięstwo zanotował Liverpool. Na półmetku rywalizacji bliżej fazy grupowej jest również Qarabag Agdam, którego piłkarzem jest Jakub Rzeźniczak.

W pierwszym wtorkowym meczu Qarabag Agdam z Jakubem Rzeźniczakiem w składzie wygrał z FC Kopenhaga 1:0. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 25. minucie meczu Mahir Madatov. Bardzo szybko na prowadzenie wyszedł APOEL Nikosia w konfrontacji ze Spartą Praga. Gole dla Cypryjczyków zdobył Igor de Camargi, chwilę później podwyższył Efstathios Aloneftis, który już w 10. minucie meczu ustalił wynik spotkania.

Liverpool dzięki zwycięstwu 2:1 w spotkaniu wyjazdowym z TSG 1899 Hoffenheim jest bardzo blisko fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przed przerwą gola dla „The Reds” zdobył Trent Alexander-Arnold, kwadrans przed końcem meczu podwyższył James Milner. Dla gospodarzy trafił Math Uth.

Sporting Lizbona zremisował 0:0 ze Steauą Bukareszt 0:0. Wynikiem 0:1 zakończył się mecz pomiędzy BSC Young Boys  i CSKA Moskwa. Samobójczą bramkę zdobył Nuhu Kasim w doliczonym czasie gry.