Głowacki i Masternak rezerwowymi w Super Series

Sporty walki
Głowacki i Masternak rezerwowymi w Super Series
fot. YouTube

Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO) i Mateusz Masternak (39-4, 26 KO) będą rezerwowymi zawodnikami w turnieju World Boxing Super Series. Polscy pięściarze złożyli już podpisy pod kontraktami.

Polacy w razie kontuzji innych zawodników wystąpią w konkretnych ćwierćfinałach. Głowacki został przypisany jako rezerwowy dla pojedynku Mairisa Briedisa (22-0, 18 KO) i Mike'a Pereza (22-2-1, 14 KO). Starcie to ma odbyć się 30 września w Rydze.

Nie jest jeszcze znana konkretna data pojedynku Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) i Murata Gasijewa (24-0, 17 KO), ale wielce prawdopodobne jest, że do walki dojdzie 21 października w Newark. W razie urazu Polaka lub Rosjanina, kontuzjowany pięściarz zostanie zastąpiony przez Mateusza Masternaka.

 

Głowacki i Masternak mają zapewniony udział na galach, których głównymi atrakcjami będą ćwierćfinałowe pojedynki WBSS, nawet gdyby żaden pięściarz nie doznał kontuzji. Zaprezentują się w undercardach z innymi rywalami.

31-letni Głowacki po raz ostatni pojawił się w ringu w czerwcu na gali Polsat Boxing Night 7 - Nowe Rozdanie. Pokonał wówczas Hizniego Altunkayę (29-1, 17 KO). Na tej samej gali pojedynek stoczył Masternak, który zwyciężył na punkty z Ismaiłem Siłłachem (25-4, 19 KO).

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie