Rewolucja transferowa w Premier League! Kluby nie będą mogły tak długo szaleć

Piłka nożna
Rewolucja transferowa w Premier League! Kluby nie będą mogły tak długo szaleć
fot. PAP

To byłaby rewolucyjna zmiana w jednej z najlepszych lig świata. Trenerzy są za, bo przeszkadza im to w budowie zespołu. O co chodzi? Kluby angielskiej Premier League myślą o skróceniu letniego okienka transferowego, aby od sezonu 2018/2019 zespoły były skompletowane już przed startem rozgrywek - poinformowały media.

Obecnie okienko transferowe kończy się 31 sierpnia, trzy tygodnie po rozpoczęciu sezonu ligowego. Według części trenerów, to utrudnia im budowanie drużyny.

 

- Uważam, że te zmiany są potrzebne. Lepiej wiedzieć przed pierwszą kolejką, jakim składem się dysponuje, na kogo można liczyć, a na kogo nie - powiedział szkoleniowiec Swansea City Paul Clement. Bramkarzem tego klubu jest Łukasz Fabiański.

 

Podobnego zdania jest manager Liverpoolu Juergen Klopp. - To by nam pomogło. Rozumiem, że niektóre rzeczy wymagają trochę więcej czasu, ale ten pomysł ma sens - podkreślił Niemiec.

 

O tym, czy zmiany wejdą w życie, przesądzi spotkanie przedstawicieli zespołów Premier League zaplanowane na 7 września. Aby tak się stało, za nowymi rozwiązaniami musi się opowiedzieć 14 z 20 klubów. Projekt zakłada, że transfery z Anglii do innych krajów odbywałyby się na obecnych zasadach. Bez zmian pozostałoby też zimowe okienko transferowe.

SA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze