Chojnacka w Koronie Handball

Piłka ręczna
Chojnacka w Koronie Handball
fot. PAP

Była młodzieżowa reprezentantka Polski bramkarka Patrycja Chojnacka podpisała roczną umowę z beniaminkiem ekstraklasy piłkarek ręcznych Koroną Handball Kielce. „To nasze ostatnie wzmocnienie przed nowym sezonem” – powiedział wiceprezes klubu Krzysztof Demko.

Kielecki klub szukał bramkarki, bo nadal treningów nie podjęła kontuzjowana Małgorzata Hibner. 23-letnia Patrycja Chojnacka w ostatnim sezonie reprezentowała barwy AZS AWF Łączpol Gdańsk. Po testach medycznych i sportowych działacze zespołu ze stolicy regionu świętokrzyskiego zdecydowali się na podpisanie umowy z byłą młodzieżową reprezentantką kraju.

- Podpisaliśmy z zawodniczką roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. To już ostatnie wzmocnienie naszej drużyny przed nadchodzącym sezonem – zapewnił wiceprezes Demko.

- To dziewczyna, która chce pracować nad sobą i doskonalić swoje umiejętności. Na takich zawodniczkach nam zależy, na młodych szczypiornistach, które stawiają na piłkę ręczną i angażują się w to co robią – chwalił 23-letnią bramkarkę trener Korony Handball Tomasz Popowicz.

Chojnacka to szósta zawodniczka pozyskana przez kielecki klub przed rozpoczęciem zbliżającego się sezonu. Wcześniej umowy z beniaminkiem ekstraklasy podpisały obrotowa Dagmara Radzikowska i rozgrywająca Katarzyna Homonicka, które ostatnio występowały w pierwszoligowej Jutrzence Płock, ukraińska skrzydłowa Ołesia Parandi z Galiczanki Lwów oraz brazylijska rozgrywającą, 24-letnia Priscila Eduardo Dos Santos. Do Kielc wróciła także Marzena Paszowska, która w latach 2011-13 broniła barw miejscowego KSS. Po rozpadzie klubu doświadczona lewoskrzydłowa przez cztery lata występowała w norweskich drużynach Voss HK oraz Forde IL.

Swój debiutancki sezon w ekstraklasie Korona Handball zainauguruje 9 września meczem we własnej hali z MKS Lublin.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze