Gala w Międzyzdrojach: Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Sporty walki

Sympatycy boksu nastawiają się na duże emocje w związku z Galą Seaside Boxing Show IX, która odbywać się będzie w amfiteatrze w Międzyzdrojach. W walce wieczoru Dariusz Sęk zmierzy się z Markiem Matyją. Transmisja gali w Międzyzdrojach w Polsacie Sport.

Marek Matyja (13-1, 5 KO) i Dariusz Sęk (26-3-2, 8 KO) stanęli oko w oko podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Międzyzdrojach. Pięściarze, którzy będą walczyć w 10-rundowym pojedynku o pas zawodowego mistrza Polski, zmieścili się w limicie wagi półciężkiej. Sęk okazał się minimalnie cięższy od swojego rywala. Wniósł na wagę 79,4 kg. Matyja ważył 79,3 kg.

Niezwykle interesująco zapowiadają się również cztery pozostałe pojedynki. W pierwszej walce Misha Manukyan (8-5, 7 KO) zmierzy się z Pawłem Wierzbickim (1-0, 1 KO). Pojedynek wagi ciężkiej zakontraktowano na sześć rund. Wierzbicki na zawodowym ringu zadebiutował w maju, wygrywając przez techniczny nokaut ze swoim imiennikiem Sowikiem. Mierzący 198 cm pięściarz z Sokółki ma także wystąpić podczas wrześniowej gali w Radomiu.

Jako drudzy do walki staną Mateusz Tryc (1-0, 1 KO) i Przemysław Gorgoń (4-1, 2 KO). Ten pierwszy boksował w pewnym momencie w wadze ciężkiej. Jednak następnie przeniósł się do wagi półciężkiej i w tym limicie dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy. Teraz bardzo mocno odchudzony, zadebiutuje w kategorii super średniej, mierząc się z Przemysławem Gorgoniem.

W ringu zobaczymy także czołowych polskich pięściarzy kategorii junior półśredniej, czyli Damiana Wrzesińskiego (11-1-1, 5 KO) i Tomasza Króla (4-1-1, 1 KO). Faworytem wydaje się być znacznie bardziej doświadczony i mający silny cios Wrzesiński. 30-latek chce zrehabilitować się po marcowej porażce z Belgiem Jeanem Pierre Bauwensem i wrócić na zwycięską ścieżkę w zawodowej karierze.
 
Rywalem 26-letniego Pawła Stępnia (6-0, 5 KO) będzie pięć lat starszy Kubańczyk mieszkający w Finlandii, Dayron Lester (9-0, 5 KO). 31-latek również jest niepokonany, ale legitymuje się równie niewielkim, zawodowym stażem. - Nie każdy jednak, kto urodził się w Hawanie czy w jej okolicach musi być wielkim mistrzem. Lester raczej nim nie jest, ale na pewno coś potrafi, więc trzeba uważać. Myślę jednak, że Polak wyjdzie z tego sprawdzianu obronną ręką - stwierdził bokserski ekspert Janusz Pindera.

 

Transmisja gali w Międzyzdrojach w Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight. Początek w sobotę o godzinie 19:00.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze