Salamon zagra w beniaminku Serie A. Zadebiutuje z Lazio?

Piłka nożna
Salamon zagra w beniaminku Serie A. Zadebiutuje z Lazio?
fot. CyfraSport

Bartosz Salamon został wypożyczony z Cagliari Calcio. Przez rok 26-letni obrońca będzie bronił barw beniaminka Serie A SPAL 2013. Szansę na debiut może mieć już w niedzielę, gdy jego nowa drużyna zagra na wyjeździe z Lazio.

Salamon do Włoch przeniósł się w wieku 15 lat i od tego czasu bronił już barw kilku klubów. W 2015 roku trafił do Cagliari, gdzie nie był pierwszoplanową postacią. Mimo to w poprzednim sezonie zagrał w 15 meczach swojej ekipy. W Cagliari nie widziano w nim jednak zawodnika pierwszej jedenastki, stąd wypożyczenie do SPAL 2013.

Nowy klub byłego (a może wciąż aktualnego?) reprezentanta Polski to beniaminek Serie A. Zespół z Ferrary w dwa sezony pokonał dwa poziomy rozgrywek i z Serie C błyskawicznie przedostał się na najwyższy poziom rozgrywek. Pierwszy mecz w Serie A od 1968 roku, SPAL 2013 rozegra w niedzielę 20 sierpnia na wyjeździe z Lazio.

Salamon wypożyczony został na jeden sezon, a w umowie zawarto opcję wykupu polskiego obrońcy przez SPAL 2013. O miejsce w składzie 26-latek będzie rywalizował m. in. z Mariosem Oikonomou, Michele Cremonesim czy Francesco Vicarim. Wraz z Salamonem z Cagliari do Ferrary przeniósł się Marco Borriello, który podpisał z nowym klubem dwuletni kontrakt.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie