Dookoła Norwegii: Zwycięstwo Vos, Niewiadoma na 15. miejscu

Amerykanka Megan Guarnier z grupy Boels-Dolmans Cycling Team wygrała w niedzielę trzeci, ostatni etap wyścigu Dookoła Norwegii. Katarzyna Niewiadoma zajęła 20. miejsce. W klasyfikacji końcowej triumfowała Holenderka Marianne Vos (obie WM3 Energie), a Polka była 15.

Na ostatnim etapie (Svinesund - Halden; 156 km) na drugiej pozycji na mecie zameldowała się Holenderka Ellen van Dijk (Team Sunweb), a na trzeciej Vos - wszystkie w tym samym czasie 4:05.55, podobnie jak Niewiadoma, która przyjechała na metę w głównej grupie.

W klasyfikacji końcowej Vos wyprzedziła o 13 s dwie zawodniczki - Guarnier i swoją rodaczkę van Dijk. Niewiadoma uplasowała się na 15. pozycji ze stratą 36 s.

Na 24. pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans Cycling Team) - 1.16, a na 66. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling) - 5.52.