Eurovolley Poland 2017: W Ergo Arenie w nocy układane będzie boisko

Siatkówka
Eurovolley Poland 2017: W Ergo Arenie w nocy układane będzie boisko
fot. PAP

Z niedzieli na poniedziałek w Ergo Arenie układane będzie terafleksowe boisko. Od 24 do 28 sierpnia w Gdańsku rozegranych zostanie pięć meczów grupy A mistrzostw Europy siatkarzy, w tym dwa z udziałem Polaków.

W niedzielę w Ergo Arenie zaplanowano ostatnią imprezę przed mistrzostwami Starego Kontynentu - „Rolkowisko”. Wrotkarze opuszczą obiekt dopiero o godzinie 21 i wtedy będzie można przystąpić do prac związanych z adaptacją hali na siatkarskie potrzeby.

 

„O 3 w nocy rozpocznie się rozkładanie parkietu, natomiast o 6.30 rozwijane z rolek będzie na nim boisko” - powiedziała PAP oficer prasowy mistrzostw Europy w Gdańsku Katarzyna Wirkowska.

 

Później trzeba odczekać kilkanaście godzin na wyprostowanie terafleksu, który następnie będzie przyklejony dwustronną taśmą do podłoża. Z zespołów rywalizujących w grupie A pierwsi, bo już w poniedziałek, pojawią się w Gdańsku Finowie, ale tego dnia nie przewidziano oficjalnego treningu.

 

„We wtorek przedstawiciele Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) dokonają inspekcji hali i weryfikacji boiska. Tego dnia zaplanowano również pierwsze oficjalne zajęcia. Od 17 do 18.30 ćwiczyć będą Finowie, a od 19.30 do 21 w Ergo Arenie pojawią się Estończycy. Serbowie i Polacy trenować będą w Gdańsku od piątkowego wieczoru” - dodała Wirkowska.

 

W pierwszym spotkaniu grupy A Finlandia zagra w Ergo Arenie w czwartek 24 sierpnia o 17.30 z Estonią, a tego samego dnia, ale o 20.30, Polska zmierzy się na PGE Narodowym w Warszawie z Serbią. Kolejne dwa spotkania grupy A biało-czerwoni rozegrają w Gdańsku – dwa dni później ich rywalem będzie Finlandia, a w poniedziałek 28 sierpnia Estonia. Mecze z udziałem gospodarzy rozpoczną się o 20.30, a wcześniejsze grupowe potyczki o 17.30.

 

Wszystkie ekipy tradycyjnie zakwaterowane zostaną w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, a mecze w Gdańsku obsługiwać będzie ponad 200 dziennikarzy.

 

Poza Gdańskiem i Warszawą spotkania ME rozgrywane będą też w Katowicach (grupa D), Szczecinie (B) i Krakowie (C), który będzie również gospodarzem fazy finałowej.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze