MŚ U-23: Spacerek polskich siatkarzy z Meksykiem

Siatkówka
MŚ U-23: Spacerek polskich siatkarzy z Meksykiem
fot. PZPS

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata do lat 23. Tym razem Polacy szybko rozprawili się w Kairze z outsiderem grupy A Meksykiem 4:0.

W pierwszej kolejce spotkań nasi siatkarze wygrali z Kubańczykami, ale już w drugiej musieli uznać wyższość Brazylii. Po porażce w biało-czerwonych musiała więc być sportowa złość, którą podopieczni Dariusza Daszkiewicza przenieśli na parkiet w trzecim meczu fazy grupowej. Meksykanie nie mieli z Polakami żadnych szans przegrywając każdą partię w wyraźny sposób. Spotkanie zakończył jeden z jedenastu bloków polskich graczy. W całej potyczce biało-czerwoni zdobyli 60 punktów, a rywale jedyne 36...

 

W tabeli grupy A Polacy awansowali na drugie miejsce, wyprzedzając Kubę, która trzeciego dnia zmagań pokonała Japonię 4:2. Oba zespoły, podobnie jak Brazylia, która wieczorem zmierzy się z Egiptem, mają na koncie po sześć punktów. Polacy mają jednak handicap w postaci zwycięstwa 4:1 w pierwszej kolejce.

Mecze na MŚ U-23 w Kairze są rozgrywane do czterech zwycięskich setów - partię wygrywa drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 15 punktów. Inna rewolucyjna zmiana testowana na młodziezowym mundialu zakłada, że po wykonaniu zagrywki zawodnik musi wylądować przed linią dziewiątego metra.

Kolejne spotkanie z Japonią rozegrane zostanie 21 sierpnia. Dzień później wszyscy siatkarze rywalizujący w mistrzostwach będą mieli dzień wolny, by 23 sierpnia rozegrać ostatnie mecze w grupach. Wtedy Polacy zmierzą się z Egiptem. 24 i 25 sierpnia to już spotkania w fazie medalowej - miejmy nadzieję z naszymi siatkarzami w roli głównej.

Polska - Meksyk 4:0 (15:8, 15:8, 15:10, 15:10)

 

Polska: Jan Firlej, Paweł Halaba, Jakub Zwiech, Bartłomiej Lipiński, Rafał Szymura, Jarosław Mucha, Matusz Czunkiewicz (L) oraz Kamil Semeniuk, Marcin Komenda, Dominik Depowski.

 

Meksyk: Alan Gabriel Martinez, Miguel Angel Magdaleno Salgado, Ridl Alexis Garay Nava, Gabriel Cruz Mendoza, Bruno Cruz Ibarra, Miguel Chavez, Everardo Hernandez (L) oraz Alexis Muñoz Arreola, Ricardo Daniel Ortega Vazquez, Emilio Espitia Estrada, Alán Guillermo Cervantes Acosta, Edson Alejandro García Vargas.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze