W 2006 roku nikt jednak jeszcze nie wiedział, że kariera niespełna 18-letniego zawodnika potoczy się w tak fantsatyczny sposób. Przyszłości nie przewidzieli między innymi działacze i trenerzy Legii Warszawa.

 

fot. lewandowskiofficial.com

Z drugiej drużyny "Wojskowych" Lewandowski przeniósł się więc za... 15 tysięcy euro do trzecioligowego Znicza Pruszków. Już tam zdecydowanie przerastał umiejętnościami innych piłkarzy. W zespole z Pruszkowa dwukrotnie został królem strzelców - najpierw na trzecim, a później na drugim poziomie rozgrywek.

 

fot. Znicz Pruszków

Kariera "Lewego" rozwijała się błyskawicznie, co zaowocowało transferem od poznańskiego Lecha. W barwach "Kolejorza" napastnik rozegrał dwa pełne sezony, sięgając po Puchar Polski, mistrzostwo kraju i koronę króla strzelców. W 2008 roku zadebiutował również w reprezentacji Polski prowadzonej przez Leo Beenhakkera.

 

Robert Lewandowski w 2008 roku zasilił Lecha Poznań/ fot. CyfraSport

 

Lewandowski w 2009 roku.../fot. CyfraSport

Polska liga stała się za mała dla Lewandowskiego, który ruszył w 2010 roku na podbój Niemiec. Trafił idealnie - do efektownie grającej i budowanej z pomysłem przez Jurgena Kloppa Borussii Dortmund.

 

fot. Borussia Dortmund

 

Na kolejnej stronie kolejne lata "Lewego" na fotografiach...