Eurovolley 2017: Włosi bez dwóch największych gwiazd

Siatkówka
Eurovolley 2017: Włosi bez dwóch największych gwiazd
fot. Cyfrasport

Trener Gianlorenzo Blengini podał nazwiska czternastu siatkarzy, którzy wystąpią podczas turnieju LOTTO Eurovolley Poland 2017. Wśród wybrańców szkoleniowca nie znaleźli się dwaj czołowi gracze - Ivan Zaytsev oraz Osmany Juantorena.

Pierwszy z wielkich nieobecnych - Zaytsev nie doszedł do porozumienia z włoską federacją w sprawie... butów. Siatkarza łączył kontrakt sponsorski z firmą Adidas, a sprzęt całemu włoskiemu zespołowi dostarcza marka Mizuno. Po długich negocjacjach, kompromisach oraz testach obuwia spersonalizowanego Mizuno, nie udało się niestety dojść do porozumienia. Siatkarz nie czuł się komfortowo i nie wyraził zgody na grę. Władze włoskiej federacji musiały wydać wniosek o odrzuceniu powołania Zaytseva. Siatkarza tym samym nie zobaczymy na turnieju w Polsce.

 

Drugim liderem reprezentacji Italii, który nie pojawi się podczas mistrzostw jest Juantorena. Zawodnik po bardzo intensywnych latach gry w klubie i reprezentacji oraz problemach zdrowotnych postanowił zrobić sobie przerwę na odpoczynek i regenerację.

 

Włoski team zaprezentuje się w mistrzostwach w odmłodzonym składzie. Ostatni występ w Lidze Światowej był bardzo słaby (Włosi zajęli ostatnie miejsce w I dywizji), stanowił jednak pewnego rodzaju poligon doświadczalny dla siatkarzy wchodzących do zespołu. Ambicje przed imprezą docelową są jednak na pewno większe szczególnie, że dla lata temu w Sofii sięgnęli po brąz europejskiego czempionatu.

 

Srebrni medaliści igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro pokonali dwukrotnie w sparingach Holandię 3:0. Po nich trener podjął ostateczną decyzję w sprawie składu na ME.

 

Turniej LOTTO Eurovolley Poland 2017 odbędzie się w dniach 24 sierpnia - 3 września w pięciu polskich miastach. Azzurri zagrają w fazie grupowej z Niemcami, Słowakami i Czechami w Szczecinie.

 

Skład Włoch na LOTTO Eurovolley Poland 2017:

 

Rozgrywający: Simone Giannelli, Luca Spirito

Atakujący: Giulio Sabbi, Luca Vettori

Środkowi: Simone Buti (kapitan), Daniele Mazzone, Matteo Piano, Fabio Ricci 

Przyjmujący: Oleg Antonow, Iacopo Botto, Filippo Lanza, Luigi Randazzo

Libero: Fabio Balaso, Massimo Colaci 

o.s, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze