Kieleccy siatkarze już od trzech tygodni przygotowują się do nowego sezonu ekstraklasy, ale wciąż nie wiadomo pod jaką nazwą wystartują w rozgrywkach. W maju z finansowania kieleckiej drużyny wycofała się firma Effector. Od tego czasu władze klubu szukają nowego sponsora tytularnego. - Rozmowy trwają. Uzgadniamy ostatnie szczegóły umowy z nowym sponsorem – zapewnił prezes kieleckiego klubu Jacek Sęk.

Na efekty rozmów czekają też kieleccy siatkarze, którzy do sezonu przygotowują się po okiem Wojciecha Serafina. - Mam zapewnienie władz klubu, że wszystko będzie w porządku. Na pewno nie jest to komfortowa sytuacja, ale my mamy określoną pracę do wykonania. Jak na razie nasze przygotowania do sezonu przebiegają bez zakłóceń – podkreślił Serafin.

Z zespołu, który w poprzednim sezonie zajął 13. miejsce w ekstraklasie pozostało siedmiu zawodników: Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Szymon Biniek, Aleksiej Nałobin, Andrij Orobko, Patryk Więckowski i Andrzej Superlak.

Nowymi zawodnikami kielecki drużyny zostali: przyjmujący Jakub Szymański (poprzedni klub SMS Spała) i Łukasz Łapszyński (AZS Politechnika Warszawa), rozgrywający Przemysław Stępień (Lotos Trefl Gdańsk), środkowi bloku Mariusz Schamlewski (Victoria Wałbrzych) i Białorusin Maksym Morozow, kolejny rozgrywający Piotr Adamski (AGHH Kraków) i libero Mateusz Czunkiewicz z Łuczniczki Bydgoszcz.

Kadra zespołu jest już praktycznie skompletowana, a do drużyny może dołączyć jeszcze jeden atakujący. Testowany był już co prawda grający na tej pozycji Paweł Audoczanka, ale reprezentant Białorusi wyjechał już z Kielc. - Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w sprawie tego zawodnika. Cały czas szukamy siatkarza, który wzmocni nasz zespół. Sprawdzimy jeszcze kolejnych zawodników grających na tej pozycji – powiedział szkoleniowiec kieleckiej drużyny.

Z zespołem trenuje też Kubańczyk David Field, grający na pozycji środkowego bloku, który ostatnio występował w lidze katarskiej. - Ponieważ mieszka w Polsce, poprosił nas o możliwość trenowania z naszą drużyną. Nie mieliśmy nic przeciwko. Na razie trenuje u nas gościnnie – zaznaczył Serafin.

Kielecki zespół pierwszy mecz sparingowy rozegra 2 września w Skarżysku z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. W dniach od 9 do 10 września zespół Serafina weźmie udział w turnieju w Suwałkach, a tydzień później zagra w Radomiu.

Rozgrywki ekstraklasy kielczanie zainaugurują 30 września wyjazdowym meczem z Asseco Resovią Rzeszów.