Konflikt miasta i głównego sponsora odbije się na mistrzyniach Polski

Siatkówka
Konflikt miasta i głównego sponsora odbije się na mistrzyniach Polski
fot. Cyfrasport

Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty SA, poinformował, że spółka nie przedłuży umowy z miastem Szczecin jako tytularny sponsor hali widowiskowo-sportowej. To jednocześnie oznacza wyprowadzenie się siatkarek Chemika Police z dotychczasowej Azoty Areny.

„Postawa i działania władz Miasta Szczecina uniemożliwiają Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. zaakceptowanie warunków, na których miałaby być przedłużona umowa między stronami na prawa do nazwy hali Azoty Arena w Szczecinie. Jednym z nich jest oferta drastycznego, 70-procentowego podniesienia kwoty, którą za najem hali miałby płacić jej operatorowi finansowany przez Grupę Azoty Police Klub Piłki Siatkowej Chemik Police” – czytamy w komunikacie Grupy Azoty.

Jak poinformował prezes Wardacki oznacza to jednocześnie przeniesienie się zespołu siatkarskich mistrzyń Polski - Chemika Police do hali przy szkole podstawowej w Policach.

„Jesteśmy klubem polickim i społeczności polickiej coś się od nas należy. Dlatego nie widzę problemu w tym, że będziemy grali w Policach” – powiedział prezes Chemika Paweł Frankowski.

Problem jednak istnieje. O ile mogąca pomieścić 1200 osób na widowni przyszkolna hala spełnia wymogi organizacji meczów w Orlen Lidze, to już w przypadku rozgrywek Ligi Mistrzyń nie dostanie licencji.

„Będziemy szukali innej hali w pobliżu. W grę wchodzi np. rozgrywanie meczów w Koszalinie” – powiedział Wardacki.

Tymczasem biuro prasowe szczecińskiego magistratu dementuje informacje zarządu Grupy Azoty.

„Miasto od samego początku było zainteresowane kontynuowaniem współpracy i przedłużeniem umów z Grupą Azoty na identycznych warunkach. W przekazywanych do Grupy Azoty pismach z dnia 22 maja, 6 lipca, 28 lipca oraz 11 sierpnia br., Szczecin podkreślał wolę współpracy na warunkach i w zakresie, które obowiązywały w dotychczasowych umowach” – czytamy w komunikacie miasta – „Ze zdziwieniem należy zatem odnotować medialne doniesienia o chęci podwyższenia kwot za wynajem hali, o czym nie było mowy w negocjowanym pakiecie umów. Oficjalne stanowisko mówiące o podtrzymaniu warunków, w odpowiedzi na ofertę GA pisemnie przekazał w sierpniu Zastępca Prezydenta Szczecina Krzysztof Soska, potwierdzając je ustnie podczas spotkania z wiceprezesem zarządu GA SA, Włodzimierzem Zasadzkim w trakcie rozmów prowadzonych w ostatnią środę”.

Grupa Azoty jest tytularnym sponsorem hali widowiskowo–sportowej w Szczecinie od trzech lat. Od tamtego czasu także siedzibę do kompleksu hali przeniósł Chemik Police. Hala ma pojemność trybun przekraczającą 5 tys. widzów. W minionych rozgrywkach Orlen Ligi średnia liczba widzów na meczach Chemika przekraczała 3 tys. osób, a finał ligi przyciągnął niemal komplet widzów.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze