Cały mecz Klicha i Wszołka, samobój Borysiuka w Pucharze Ligi Angielskiej

W kolejnej edycji Pucharu Ligi Angielskiej na regularne występy może liczyć kilku polskich piłkarzy. Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie pokonało na własnym boisku Newport County AFC 5:1. W gorszych humorach swój mecz kończyli Paweł Wszołek i Ariel Borysiuk, ich Queens Park Rangers uległo Brentford 1:4, a gola samobójczego strzelił Borysiuk.

Mateusz Klich przeniósł się do Leeds z holenderskiego FC Twente na początku tego sezonu. Na razie rozegrał tylko 9 minut na zapleczu angielskiej Ekstraklasy, ale w Pucharze Ligi Angielskiej grał od pierwszej do ostatniej minuty i zarobił żółty kartonik.

W innym meczu 2. rundy turnieju FC Bournemouth z Arturem Borucem w składzie zmierzyło się z Birmingham City, reprezentowane przez Tomasza Kuszczaka. Pierwszy gol w tym meczu padł już w 10. minucie. Silny strzał w krótki róg bramki z obrębu pola karnego oddał Maikel Kieftenbeld. Artur Boruc skapitulował, ale jego zespół zdołał odrobić straty zaraz po przerwie. W 46. minucie wyrównującego gola zdobył Ryan Fraser. Ustawiony w polu karnym szkot został dobrze obsłużony przez partnera z drużyny i umieścił piłkę w prawym rogu bramki strzeżonej przez polskiego golkipera. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się przedstawiciele Premier League.

Polacy występujący w Queens Park Rangers nie zaliczą tego dnia do udanych. Londyńska drużyna uległa Brentford aż 1:4, a występ reprezentantów Polski mógł być znacznie lepszy. W pierwszej części spotkania aktywniejszy był Wszołek, który dobrze panował nad piłką i często pokazywał się do gry. W drugiej odsłonie przebudził się Borysiuk, kilkukrotnie próbując strzałów z dystansu, większość z nich została jednak wyblokowana. Na nieszczęście byłego zawodnika Legii Warszawa, pierwszy gol dla rywali padł po jego nieudanej interwencji i został zapisany jako bramka samobójcza.

Inni Polacy występujący na co dzień w angielskich klubach nie zostali powołani do kadr meczowych. Swansea City Łukasza Fabiańskiego pokonało Milton Keynes Dons 4:1, natomiast ekipa Kamila Grosickiego - Hull City uległo Doncaster Rovers 0:2.