Polak przeprowadził się na stałe do Chin w 2004 roku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej pełnił rolę asystenta we wspomnianym Guangzhou R&F FC, ostatnio pracował jako trener młodzieży w Shenzen.

Spośród wszystkich polskich piłkarzy, którzy przewinęli się przez Państwo Środka, pochodzący z Krakowa zawodnik wytrzymał tam najdłużej. W swoim piłkarskim cv może pochwalić się grą w takich klubach jak Shenzhen Kingway, Shenzhen Shangqingyin czy Shenzhen Jianlibao, z którym zdobył mistrzostwo Chin w 2004 roku.

Po zakończeniu kariery pozostał w Chinach, gdzie założył szkółkę piłkarską, równocześnie kształcąc się jako trener. Posiada licencję upoważniającą go do prowadzenia drużyn z najwyższej klasy rozgrywkowej. Praca w R&F FC to zupełnie nowy rozdział w jego życiu, pierwszy raz bowiem zostanie samodzielnym trenerem drużyny seniorów.

Zając jest wychowankiem Krakusa Nowa Huta. Przez lata występował w różnych krakowskich klubach, a największe triumfy święcił w Wiśle Kraków, z którą dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma także dwa występy w narodowych barwach.