Liga Europy: 50 tys. euro kary i zamknięta trybuna Legii na jeden mecz

Piłka nożna
Liga Europy: 50 tys. euro kary i zamknięta trybuna Legii na jeden mecz
fot. PAP

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA ukarała Legię Warszawa grzywną 50 tys. euro oraz zamknięciem trybuny północnej, tzw. Żylety, na najbliższy mecz w europejskich pucharach za spotkanie z Sheriffem Tyraspol w eliminacjach piłkarskiej Ligi Europejskiej.

Na razie nie podano uzasadnienia, ale postępowanie dotyczyło pirotechniki i zakazanego baneru podczas meczu z mołdawską drużyną w poprzedni czwartek.

 

- Klub od razu wystąpił o uzasadnienie nałożenia kary. Po otrzymaniu go zostanie podjęta decyzja o złożeniu odwołania - poinformowano na oficjalnej stronie Legii.

 

To kolejna kara nałożona na mistrzów Polski. W ubiegłym tygodniu Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ukarała Legię grzywną w wysokości 35 tysięcy euro za niedrożne przejścia oraz oprawę podczas meczu w Warszawie 2 sierpnia z FK Astana w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

 

Na jednej z trybun przy Łazienkowskiej kibice wywiesili ogromny transparent z napisem: - W czasie Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi. Napis został zilustrowany obrazem dziecka (w czapce z biało-czerwoną flagą) z pistoletem przystawionym mu do głowy przez żołnierza w niemieckim mundurze.

 

Zgodnie z przepisami UEFA na stadionie - w trakcie meczów pod egidą tej organizacji - nie mogą być prezentowane hasła, które nie mają związku z wydarzeniem sportowym.

 

Kibice mistrzów Polski odpowiedzieli podczas pierwszego meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej z Sheriffem. Na początku spotkania rozwinęli transparent ze świnią oraz logo UEFA; podpisano, że do niej trafi 35 tys. euro kary. Wokół transparentu odpalono wiele rac świetlnych, za których używanie UEFA konsekwentnie nakłada kary.

 

Baner ze świnią i UEFA po raz pierwszy pojawił się na trybunie przy Łazienkowskiej w sierpniu 2014 roku podczas meczu z FK Aktobe w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. - Ponieważ futbol się nie liczy, tylko pieniądze - widniał podpis. W ten sposób fani mistrzów Polski odpowiedzieli na decyzję UEFA, która ukarała Legię walkowerem w pierwszym meczu z Celtikiem Glasgow z powodu występu nieuprawnionego do gry Bartosza Bereszyńskiego. W wyniku tej decyzji Legia odpadła wówczas z rywalizacji o Ligę Mistrzów.

 

W czwartek drużyna z Warszawy bezbramkowo zremisowała w Mołdawii z Sheriffem w meczu rewanżowym czwartej, ostatniej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Tydzień wcześniej w Warszawie padł remis 1:1 i mistrzowie Polski nie zakwalifikowali się do fazy grupowej.

o.s, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze