Radwańska: Gavrilova była świetna w defensywie

Tenis
Radwańska: Gavrilova była świetna w defensywie
fot.PAP/PA

Zaskoczyła mnie świetną grą w defensywie i nieustępliwością - powiedziała o rywalce Darii Gavrilovej Agnieszka Radwańska, po porażce 4:6, 4:6 w półfinale turnieju tenisowego w New Haven (pula nagród 711 tys. dol.). Polka broniła tytułu.

Po ćwierćfinałowym zwycięstwie nad Chinką Shuai Peng rozstawiona z "jedynką" polska tenisistka otwarcie cieszyła się, że wreszcie przyjdzie jej zmierzyć się z kimś innym niż starymi znajomymi z touru. Rzeczywistość chyba ją nieco zaskoczyła, bo zanim widzowie rozsiedli się wygodnie na trybunach 23-letnia reprezentująca Australię Rosjanka prowadziła już 4:0. - Świetnie weszła w spotkanie, ja trochę zaspałam początek. To bardzo dobra, waleczna zawodniczka. Kilka razy wydawało się, że już mam punkt w kieszeni, ale ona wracała do gry - skomentowała Radwańska.

 

Mimo szalenie niekorzystnego rezultatu znana z nieustępliwego charakteru Polka wzięła się do roboty i niemal natychmiast zrobiło się 4:5. Do remisu zabrakło dwóch piłek, ale Radwańska pokazała wolę walki. - Nie ma dla mnie straconych piłek, zawsze walczę do końca. To jest tenis, jedna piłka może odwrócić losy pojedynku - powiedziała.

 

Drugi set zaczęła bardzo dobrze - od prowadzenia 2:0. Potem jednak oddała przełamanie i był remis 2:2. W piątym gemie Gavrilova zepsuła kilka łatwych piłek, po czym aż piszczała z niezadowolenia. - Daria gra i zachowuje się na korcie bardzo żywiołowo. Nie przeszkadzało mi to, każdy ma swój styl gry - przyznała.

 

To było jednak ostatnie prowadzenie Polki w tym meczu. Trzy następne gemy wygrała przeciwniczka i znowu Radwańska stanęła pod ścianą. Walczyła dzielnie: wygrała swoje podanie i w decydującym gemie obroniła meczbola doprowadzając do równowagi, ale ostatnie dwa zagrania zaliczono na korzyść jej rywalki, która nie kryła swojej radości ze zwycięstwa nad wyżej notowaną Radwańską. - Osiągnąć tutaj finał i to po zwycięstwie nad tak renomowaną zawodniczką - to dla mnie wielki sukces. Radwańska niemal nie wypada poza pierwszą dziesiątkę, mam dla niej wielki szacunek - wyznała Gavrilova.

 

Polska tenisistka nie wyklucza, że za rok powróci do Connecticut. - Lubię tu przyjeżdżać i lubię tu grać. W tym roku się nie udało, ale zagrałam dwa dobre i jeden słabszy mecz, który nieznacznie przegrałam. Jeśli kalendarz pozwoli to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrócić i spróbować wygrać tu za rok - zakończyła.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie