Kolejny gol Glika! AS Monaco rozbiło Olympique Marsylia

AS Monaco nie miało litości dla Olympique Marsylia w hicie 4. kolejki Ligue 1. Drużyna Kamila Glika wygrała 6:1! Reprezentant Polski strzelił w tym meczu swojego drugiego gola w tym sezonie.

Glik otworzył wynik już w 2. minucie meczu. Thomas Lemar świetnie dośrodkował w pole karne, Polak zgubił kryjącego go obrońcę i ładnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza. Jak się okazało, to był dopiero początek koncertu w wykonaniu podopiecznych Leonardo Jardima.

Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Radamel Falcao, raz uczynił to Adama Diakhaby. Niewiele brakowało, by swojego drugiego gola strzelił także Glik. Pod koniec tej części meczu po dośrodkowaniu uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Przewaga gospodarzy była przytłaczająca. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszej połowie piłkarze OM nie oddali ani jednego celnego strzału...

Po przerwie kibice na Stadionie Ludwika II obejrzeli jeszcze trzy gole. Glik znów mógł trafić. W 68. minucie po jego uderzeniu głową piłka odbiła się od słupka. Chwilę później gospodarze znów świętowali, bo z dobitką zdążył Djibril Sidibe. Goście strzelili honorowego gola za sprawą Remy'ego Cabelli, jednak kilka minut później dobił ich Fabinho, który wykorzystał rzut karny.

Glik, oprócz gola, zapisał się w protokole otrzymując żółtą kartkę w 28. minucie. Polak rozegrał całe spotkanie i został wybrany najlepszym aktorem tego widowiska!

AS Monaco - Olympique Marsylia 6:1 (4:0)

Bramki: Kamil Glik 2, Radamel Falcao 20 (k), 34, Adama Diakhaby 45, Djibril Sidibe 68, Fabinho 79 (k) - Remy Cabella 75