Siatkarze Jastrzębskiego Węgla gotowi na pierwsze sparingi

Siatkówka
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla gotowi na pierwsze sparingi
fot. Cyfrasport

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończyli trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. Podopiecznych trenera Marka Lebedewa czekają teraz gry kontrolne, m.in. z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

– O ile przez pierwsze dwa tygodnie koncentrowaliśmy się głównie na ćwiczeniach siłowych, tak w trzecim tygodniu zaczęliśmy trenować więcej i mocniej na boisku. Każdego dnia jest więcej skoków, rozpoczęliśmy też gry "sześciu na sześciu". Więcej uwagi  skupiamy również na pewnych kwestiach związanych z blokiem czy kontratakiem – powiedział szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Mark Lebedew.

 

Więcej elementów typowo siatkarskich w treningu cieszy samych zawodników.

 

– W końcu wchodzimy w ten etap. Te trzy tygodnie przygotowań, które są za nami, czujemy już w mięśniach. Aczkolwiek jest to przyjemny ból – stwierdził z ulgą środkowy Grzegorz Kosok.

 

– Zawodnicy trenują z dużym zaangażowaniem. Atmosfera w zespole jest doskonała, zresztą jak zawsze . Natomiast cieszę się, że nie musimy już dziś wychodzić na parkiet w meczu ligowym, bo na to jeszcze nie jesteśmy przygotowani. Ale robimy postępy – dodał szkoleniowiec Pomarańczowych.

 

Do startu ligi jeszcze zostało sporo czasu. Wprawdzie pierwszą kolejkę nowego sezonu zaplanowano na 30 września, ale nasz zespół przystąpi do rozgrywek tydzień później. Ze względu na udział Jasona De Rocco w terminie od 26 września do 1 października w Mistrzostwach Konfederacji Piłki Siatkowej Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów, "domowy" mecz pierwszej kolejki PlusLigi z BBTS-em Bielsko-Biała zostanie przełożony na 25 października. Z kolei na prośbę z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przełożone zostanie także wyjazdowe spotkanie drugiej kolejki PlusLigi. Stracie z mistrzami Polski pierwotnie miało się odbyć 4 października, a dojdzie do skutku 11 października.

 

W związku z tym nasza drużyna wejdzie w nowy sezon ligowy dopiero meczem trzeciej kolejki, kiedy to 7 października podejmie przed własną publicznością wicemistrza Polski, PGE Skrę Bełchatów.

 

Natomiast już w przyszłym tygodniu czekają Pomarańczowych pierwsze gry kontrolne. W środę 30 sierpnia podopieczni trenera Lebedewa mają zmierzyć się w Kędzierzynie-Koźlu z ZAKSĄ (Hala Azoty, godzina 16.30), natomiast w niedzielę wystąpią w meczu charytatywnym w Kobyłce k. Warszawy (Hala Sportowa przy Zespole Szkół Publicznych nr 3 im. Karola Wojtyły, godzina 12.00).

RM, Jastrzębski Węgiel - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze