Super Globe: Triumf Barcelony w finale

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Barcelony pokonali w Dausze Fuechse Berlin 29:25 (15:12) w finale turnieju IHF Super Globe, nazywanego klubowymi mistrzostwami świata. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Kamil Syprzak. Trzecie miejsce zajął triumfator europejskiej Ligi Mistrzów Vardar Skopje

W spotkaniu o trzecią lokatę zespół z Macedonii pokonał miejscowy Al Sadd Dauha 37:19 (14:10).

Przed rokiem w turnieju brali udział szczypiorniści Vive Kielce, którzy zakończyli zawody na trzeciej pozycji.

KMŚ są imprezą cykliczną, rozgrywaną w Katarze od 2010 roku. Bierze w niej udział osiem drużyn. W tegorocznej edycji, oprócz wymienionych zespołów, wystartowały także: Esperance Tunis, Esporte Clube Pinheiros (Brazylia), Naft O Gas Gachsaran (Iran) oraz Sydney University HC.