Uniwersjada: Złoto kobiecej sztafety 4x400 m

Inne
Uniwersjada: Złoto kobiecej sztafety 4x400 m
fot. PAP

Małgorzata Hołub (Politechnika Koszalińska, KL Bałtyk Koszalin), Iga Baumgart (UKW Bydgoszcz, BKS Bydgoszcz), Patrycja Wyciszkiewicz (UE Poznań, AZS Poznań) i Justyna Święty (AWF Katowice, AZS AWF) zdobyły złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w sztafecie 4x400 m.

Polki triumfowały w czasie 3.26,75 i drugą na mecie sztafetę Ukrainy wyprzedziły o prawie pięć sekund. Już na pierwszej zmianie sztafetę biało-czerwonych na prowadzenie wyprowadziła Hołub, która w Tajpej wcześniej zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów.

Pozostałe Baumgart, Wyciszkiewicz i Święty musiały tylko utrzymać wypracowaną przez Hołub przewagę. I zrobiły to perfekcyjnie.

To 25. medal polskiej ekipy wywalczony na Tajwanie, która ma w dorobku siedem złotych, osiem srebrnych i dziesięć brązowych krążków. Wcześniej w poniedziałek po brąz sięgnęła sztafeta 4x100 m w składzie: Kamila Ciba (AWF Poznań, AZS), Agata Forkasiewicz (UM Wrocław, AZS AWF Wrocław), Małgorzata Kołdej (UMCS Lublin, AZS UMCS) i Karolina Zagajewska (Uniwersytet Łódzki, AZS Łódź).

Występ sztafety 4x400 m był ostatnim startem Polaków w Tajpej, choć impreza oficjalnie zakończy się dopiero w środę 30 sierpnia. Aktualnie Polska plasuje się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji medalowej.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie