US Open: Wściekły Kyrgios przegrał z rywalem i kontuzją

Australijczyk Nick Kyrgios przegrał z rodakiem Johnem Millmanem 3:6, 6:1, 4:6, 1:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego US Open. Rozstawiony z "14" tenisista, który zmagał się podczas meczu z urazem, zaprezentował po raz kolejny swój wybuchowy charakter.

235. w rankingu ATP Millman nie był jedyną przeszkodą Kyrgiosa tego dnia. Faworytowi tego spotkania wyraźnie grę utrudniał ból ramienia. Finalista rozgrywanego w drugiej połowie sierpnia turnieju w Cincinnati na początku trzeciego seta poprosił o przerwę medyczną, ale wraz z upływem czasu wydawało się, że traci zainteresowanie rywalizacją.

22-letni zawodnik przyzwyczaił kibiców tenisa do tego, że niemal w każdej imprezie wielkoszlemowego otrzymuje kary za niesportowe zachowanie. Tym razem nie było inaczej. Dostał ostrzeżenie za przeklinanie i rozwalił rakietę, co było jego reakcją na serię własnych prostych błędów.

Po ostatniej akcji Kyrgios jednak...życzył powodzenia Millmanowi w kolejnym spotkaniu.

Porażka 17. rakiety świata w pierwszej rundzie nie była jedyną środową niespodzianką. Ze znacznie niżej notowanym rodakiem przegrał też rozstawiony z "22" Włoch Fabio Fognini. Lepszy od niego okazał się 144. w rankingu Stefano Travaglia, który wygrał 6:4, 7:6 (10-8), 3:6, 6:0.

Nie zawiódł z kolei występujący w Nowym Jorku z "szóstką" Austriak Dominic Thiem, który wyeliminował Australijczyka Alexa De Minaura 6:4, 6:1, 6:1.

W Nowym Jorku nie gra też już turniejowa "14" w kobiecej drabince Kristina Mladenovic. Francuzkę pokonała Rumunka Monica Niculescu 6:3, 6:2. Odpadła też Kanadyjka Eugenie Bouchard, która uległa Rosjance Jewgienii Rodinie 6:7 (2-7), 1:6. Do drugiej rundy przeszła z kolei - po zwycięstwie nad Czeszką Kateriną Siniakovą 6:0, 6:7 (5-7), 6:3 - rozstawiona z "czwórką" Ukrainka Jelina Switolina.