Borussia Dortmund pozyskała wielki talent z Manchesteru City

Piłka nożna
Borussia Dortmund pozyskała wielki talent z Manchesteru City
fot. PAP

Borussia Dortmund nie wpadła w zakupowe szaleństwo, choć miała spore fundusze do wydawania ze względu na sumę otrzymaną z Ousmande Dembele. Po zakontraktowaniu Andriya Yarmolenki, działacze zwrócili wzrok na utalentowanego Jadona Sancho. 17-latek do Niemiec trafił z Manchesteru City.

Transfery tak młodych zawodników często przechodzą bez echa, jednak tym razem było inaczej ze względu na wielki potencjał zawodnika. Sancho ma tylko 17 lat, w wielkiej piłce jeszcze nie zaistniał, a i tak otrzymał na starcie numer "7" po Ousmane Dembele, który w tym okienku transferowym za 105 milionów euro przeniósł się do Barcelony. Nie Yarmolenko, która powinien być naturalnym zastępcą, a właśnie on.

Pep Guardiola nie chciał oddawać go Borussii, zaproponował mu nawet 30 tysięcy funtów tygodniówki, lecz Sancho miał poważne wątpliwości, czy z taką polityką klubu będzie w stanie przebić się do pierwszej jedenastki. W Dortmundzie - który słynie ze stawiania na młodzież - będzie miał znacznie większą szansę.

Borussia zapłaciła za całą transakcję około 10 milionów funtów. Michael Zorc, dyrektor sportowy BVB, określił go mianem "jednego z największych talentów na świecie".

Sancho to zawodnik, który może występować na obu flankach w ataku. 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze