Jeleniewski z dziką kartą na wielki finał SEC w Lublinie

Żużel
Jeleniewski z dziką kartą na wielki finał SEC w Lublinie
fot. Materiały prasowe

Daniel Jeleniewski otrzymał „dziką kartę” na czwartą, finałową rundę Speedway Euro Championship, która 16 września odbędzie się w Lublinie. Poznaliśmy również nazwiska zawodników rezerwowych.

Jeleniewski to wychowanek Motoru Lublin, w barwach którego, w 1999 roku zdał licencję żużlową. Niedługo później zaliczył również ligowy debiut. W barwach macierzystego klubu wystartował w 17 biegach, w których łącznie zdobył trzy punkty. W sezonach 1999–2007 związany z klubami z Lublina (kolejno LKŻ Lublin i TŻ Lublin). Tory żużlowej ekstraligi poznał jeżdżąc w składzie drużyny z Wrocławia.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z otrzymania „dzikiej karty” na SEC w Lublinie - powiedział Daniel Jeleniewski. - Teraz moja głowa skupi się tylko na tym, żeby przygotować się jak najlepiej do tych zawodów i powalczyć z czołówką europejskiego żużla.

 

Największy sukces w dotychczasowej karierze wychowanek klubu z Lublina osiągnął w roku 2007 zajmując czwarte miejsce (za Rune Holtą, Tomaszem Gollobem i Damianem Balińskim) w Finale Indywidualnych Mistrzostw Polski rozegranym we Wrocławiu.

 

- Zapewne będę odczuwać lekką presję, ponieważ zawody odbywają się na moim torze i przed publicznością, którą doskonale znam. Ja jednak nie mam nic do stracenia, więc podejdę do zawodów z „chłodną głową”. Jeśli uda się osiągnąć dobry wynik, będę niezmiernie szczęśliwy – stwierdził Jeleniewski.

 

Przed tegorocznym sezonem ligowym „Jeleń" postanowił wrócić do odradzającego się klubu żużlowego z Lublina. W rozgrywkach 2. PLŻ Daniel Jeleniewski jest najskuteczniejszym żużlowcem Speed Car Motoru Lublin oraz siódmym zawodnikiem ligi pod względem średniej biegopunktowej (2,328).

 

Warto dodać, iż zawodnikami rezerwowymi będą Oskar Bober oraz Wiktor Lampart.

 

Lista startowa IV rundy Speedway Euro Championship, Lublin 16.09:

 

1. Krzysztof Kasprzak #507 (Polska)

2. Mateusz Szczepaniak #58 (Polska)

3. Martin Smolinski #84 (Niemcy)

4. Kenneth Bjerre #91 (Dania)

5. Andzejs Lebedevs #129 (Łotwa)

6. Andrey Kudryashov #9 (Rosja)

7. Vaclav Milik #13 (Czechy)

8. Artem Laguta #2 (Rosja)

9. Przemysław Pawlicki #59 (Polska)

10. Adrian Miedziński #20 (Polska)

11. Daniel Jeleniewski #16 (Polska)

12. Michael Jepsen Jensen #52 (Dania)

13. Leon Madsen #66 (Dania)

14. Andreas Jonsson #100 (Szwecja)

15. Mikkel Bech #177 (Dania)

16. Kacper Gomólski #44 (Polska)

17. Oskar Bober (Polska)

18. Wiktor Lampart (Polska)

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze