Niespodziewana zmiana klubu młodej gwiazdy Bayernu

Piłka nożna
Niespodziewana zmiana klubu młodej gwiazdy Bayernu
fot. PAP

Renato Sanches nie będzie w najbliższym czasie miał okazji grać z Robertem Lewandowskim w barwach Bayernu. Jeden z największych europejskich talentów dołączył do angielskiego Swansea w ramach wypożyczenia na rok.

W barwach Benfiki rozkwitł już jako nastolatek, następnie był wielomilionowy transfer do Bayernu i fantastyczne Euro 2016. Renato Sanches kreowany był na jeden z największych talentów Europy, jednak ostatni rok to dla niego raczej fala niepowodzeń i regres. W barwach mistrza Niemiec pełni drugoplanową rolę, nie błyszczał też nawet na Euro U21 w Polsce.
 
Stąd pojawiły się plotki o zmianie otoczenia dla Portugalczyka. Sanches łączony był z transferem do AC Milan, które napędzane pięniędzmi chińskich milionerów pragnie odbudować potęgę klubu, jednak Bayern nie chciał oddawać swojej nadziei definitywnie.
 
Zdecydował się więc na półśrodek, którym jest roczne wypożyczenie 20-latka do walijskiej Swansea City. Rozgrywający, który w rozgrywkach 2016-2017 zaliczył zaledwie 615 minut w Bundeslidze (17 występów, żadnego gola, ani asysty) zagra więc w jednym zespole z innym reprezentantem Polski, Łukaszem Fabiańskim.
 
Zwolennikiem transferu był Paul Clement, który przez pół roku pracował z Sanchesem w Bayernie jako asystent. Portugalczyk założy koszulkę z numerem 85.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze