ME siatkarzy w 2019 roku w czterech krajach

Siatkówka
ME siatkarzy w 2019 roku w czterech krajach
fot. Cyfrasport

Obradujący w Krakowie kongres Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) ogłosił decyzję, że najbliższe mistrzostwa Europy siatkarzy w 2019 roku odbędą się w czterech krajach: Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. Po raz pierwszy w historii wezmą w nich udział 24 zespoły.

Wiadomo już, że półfinały zostaną rozegrane w Lublanie i Paryżu. W stolicy Francji odbędzie się finał i mecz o trzecie miejsce. Pozostałe miasta nie zostały jeszcze wybrane. CEV podejmie decyzję w tej sprawie, po rozpatrzeniu kandydatur wskazanych przez gospodarzy.

 

 

 

"Naszym celem jest promocja siatkówki w wielu krajach" – tak uzasadnił nową formułę mistrzostw Europy prezes CEV Aleksandar Boricic. Mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane są od 1948 roku, ale pierwszy raz odbędą się w czterech krajach. Wcześniej pięciokrotnie gospodarzami były dwa państwa. Obecnie ME siatkarzy odbywają się w Polsce. O medale w krakowskiej Tauron Arenie rywalizują już cztery zespoły: Serbia, Niemcy, Rosja i Belgia. Polacy odpadli po porażce 0:3 ze Słowenią w barażu o awans do ćwierćfinału.

 

Również w czterech krajach: Polsce, Czechach, Węgrzech i Francji odbędą się w 2019 roku mistrzostwa Europy siatkarek. Polska po raz ostatni organizowała ME kobiet w 2009 roku. Reprezentacja siatkarek prowadzona wówczas przez Jerzego Matlaka i Piotra Makowskiego zdobyła brązowy medal.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie