El. MŚ 2018. Mecz Chorwacja - Kosowo będzie wznowiony o 14:30

Piłka nożna

Sobotni mecz siódmej kolejki eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Chorwacją a Kosowem Zagrzebiu, przerwany w 22. minucie z powodu złych warunków pogodowych, zostanie wznowiony w niedzielę o godz. 14.30 - poinformowała Chorwacka Federacja Piłkarska (HNS).

Intensywne opady deszczu w sobotę przed meczem i po jego rozpoczęciu sprawiły, że szwedzki sędzia Stefan Johannesson musiał przerwać spotkanie, ponieważ murawa nie nadawała się do gry. Wytworzyły się kałuże, które uniemożliwiały kontrolę nad piłką i narażały zdrowie piłkarzy na ryzyko.

- Ponieważ nie jest możliwe wyznaczenie innego, bardziej odległego terminu z powodu napiętego kalendarza, federacje obu krajów, a także FIFA i UEFA porozumiały się i zdecydowały o wznowieniu meczu w niedzielę od 22. minuty. Oba zespoły muszą wyjść na boisko w tych samych składach, w jakich grały, gdy spotkanie przerwano - napisała w oświadczeniu HNS.

Chorwacja zajmuje drugie miejsce w grupie I z 13 punktami. W sobotę wyprzedziła ją Ukraina - 14, ale jeśli gospodarze pokonają zamykające tabelę Kosowo, wrócą na pozycję lidera.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze