Piszczek gotowy na Kazachstan

Reprezentacja Polski wysoko przegrała w Kopenhadze 0:4 z Danią, doznając pierwszej porażki w eliminacjach MŚ 2018. Zespół Adama Nawałki musi się szybko pozbierać i udowodnić swoją wartość w poniedziałkowym meczu z Kazachstanem. Do dyspozycji selekcjonera ma być Łukasz Piszczek, który opuścił spotkanie z Danią już po 34. minutach gry, a powodem były problemy żołądkowe.

W 34. minucie meczu Dania - Polska selekcjoner Adam Nawałka musiał dokonać pierwszej, wymuszonej zmiany. Plac gry niespodziewanie opuścił Łukasz Piszczek, a w jego miejsce wszedł Thiago Cionek. Powodem zmiany były problemy żołądkowe obrońcy Borussii Dortmund. Czy ten doszedł do pełni zdrowia w ciągu kilkudziesięciu godzin od momentu zakończenia blamażu w Kopenhadze?

Według Przeglądu Sportowego, Piszczek jest już w pełni sił i będzie do dyspozycji Adama Nawałki w poniedziałkowym meczu z Kazachstanem. Piszczek od wielu lat jest kluczowym zawodnikiem zespołu, a jego zmiennikowi Thiago Cionkowi wyraźnie brakowało doświadczenia na tej pozycji. Piszczek, gdy jeszcze był na boisku kilkukrotnie zagroził Duńczykom podłączając się prawym skrzydłem, na samym początku oddał nawet strzał w kierunku bramki Kaspera Schmeichela.

W spotkaniu z Kazachstanem to reprezentacja Polski powinna być w ofensywie i dążyć do stłamszenia rywala, więc ofensywne wejścia 32-latka będą na wagę złota. 56-krotny reprezentant Polski błyskawicznie się wyleczył i ma być do dyspozycji selekcjonera.

Zejście Piszczka w załączonym materiale wideo.