Do meczu z Danią (0:4) Polska w eliminacjach mistrzostw świata w Rosji nie przegrała żadnego spotkania. Straciła punkty jedynie w pierwszym spotkaniu z Kazachstanem (2:2). Były jednak takie mecze, jak spotkanie z Armenią, które wygraliśmy w ostatnich sekundach po trafieniu Roberta Lewandowskiego. Zdaniem prezesa PZPN, mamy więcej punktów niż zasłużyliśmy.

- Nie ma co sobie wmawiać, że tu kiedykolwiek była jakaś autostrada i że Polska awansuje z tej grupy do mundialu bez żadnego cierpienia. Spójrzmy uczciwie: mamy więcej punktów niż na to zasłużyliśmy. Naprawdę dobrze zagraliśmy dwa razy. Dwa razy z Rumunią. A inne mecze to było przepychanie wyniku - powiedział Sport.pl Boniek.

Kolejne spotkania eliminacyjne w grupie E, w której nadal liderujemy, odbędą się w poniedziałek. Biało-czerwoni w Warszawie podejmą najsłabszy w tabeli Kazachstan, Duńczyków czeka wyprawa do Erywania na mecz z Armenią, a Czarnogóra zagra z Rumunią.

 

Studio przed meczem Polska - Kazachstan już w poniedziałek od 18:00 w Polsacie Sport. Mecz skomentują Mateusz Borek i Tomasz Hajto.