El. MŚ 2018: Czarnogóra wygrała z Rumunią i dotrzymuje kroku Polsce

Czarnogóra pokonała Rumunię 1:0 w meczu ósmej kolejki eliminacji do mistrzostw świata. Gola na wagę trzech punktów zdobył Stevan Jovetic.

Konfrontacja Czarnogóry z Rumunią to najciekawsze spotkanie w "polskiej grupie". Gospodarze tego spotkania po siedmiu rozegranych meczach eliminacyjnych mieli na swoim koncie 13 punktów. Rumuni uzbierali o cztery oczka mniej. W pierwszym starciu pomiędzy tymi ekipami był remis 1:1.

W pierwszej połowie to Czarnogórcy mieli przewagę i częściej zagrażali bramce Rumunów. Ciężar gry na swoje barki brał Stevan Jovetic, ale w jego zagraniach brakowało albo precyzji, albo zrozumienia kolegów. Gospodarze trzykrotnie uderzali w światło bramki przy jednej próbie gości. Rumuni grali ostro w obronie, co wyraźnie nie pasowało Czarnogórcom, którzy mieli przez to problemy ze stworzeniem sobie klarownych sytuacji do zdobycia goli. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu to gospodarzy prezentowali się lepiej. Wynik meczu otworzył Jovetic, który w 75. minucie wykorzystał znakomite podanie z głębi pola od Adama Marusica i głową pokonał golkipera z Rumunii. To 24. gol Jovetica w reprezentacji.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Czarnogóra w bardzo ważnym dla siebie spotkaniu wygrała z Rumunią 1:0 i ma na swoim koncie 16 zdobytych punktów po ośmiu rozegranych meczach. Dorobek Rumuni to 6 oczek.

Czarnogóra – Rumunia  1:0 (0:0)

Bramki: Jovetic 75

Czarnogóra: Danijel Petkovic - Adam Marusic, Stefan Savic, Zarko Tomasevic, Filip Stojkovic - Marko Jankovic (84. Vladimir Jovovic), Mirko Ivanic (70. Stefan Mugosa), Nikola Vukcevic, Marko Vesovic, Stevan Jovetic - Fatos Beciraj (90. Elsad Zverotic)

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Romario Benzar, Vlad Chiriches, Cosmin Moti, Alin Tosca - Alexandru Chipciu, Razvan Marin (64. Nicolae Stanciu), Bogdan Stancu, Valerica Gaman (81. Sergiu Hanca), Alexandru Maxim - Florin Andone (64. Alexandru Baluta)